Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie zrodu týmu

   Jestliže chceme nalézt kořeny týmu FC Veslo, musíme se vrátit do roku 2005. Tehdy někdo domluvil přátelské zápasy s týmem FC Radvanice hrajícím tehdy 5. PLMK. Těchto zápasů jsme sehráli několik s celkově kladnou bilancí. Stejná situace se opakovala o rok později a asi tehdy začala v hlavách Šimy a Mufa klíčit myšlenka o založení týmu. Myšlenka to nebyla nikterak nová - o založení týmu a hraní ligy se mluvilo už někdy v letech 1994-95. Jenže tehdy se nenašel nikdo, kdo by se chopil toho nejtěžšího, tedy založení a rozjezdu. V tomto ohledu patří výše jmenovaným velké díky.

   Nyní se vraťme do roku 2006. Po už zmíněné druhé sérii zápasů s Radvanicemi se Šima s Mufem dověděli, že na sezonu 2006-2007 je jedno místo v 6. PLMK volné a okamžitě začali dávat dohromady možnou soupisku. Poté, co ji dali dohromady, začali oslovovat vyvolené s nabídkou angažmá. Ke cti všem hráčům slouží, že všichni bez výjímky vyslovili ochotu stát se členem kádru. Pak už byla jen otázka administrativní stát se členem PLMK.

   Oficiálně se historie klubu začala psát v červenci roku 2006, kdy jsme se poprvé pod tímto názvem zúčastnili turnaje v Buku. Složení ještě nebylo takové, jak ho známe teď, nicméně kostra zůstala stejná. Turnaj jsme odehráli v celkem dobré pohodě, jednou jsme prohráli a dvakrát remizovali, bohužel jsme nepostoupili ze skupiny. Asi 14 dní nato jsme hráli turnaj v Radvanicích. Porazili jsme FC Stock (6. PLMK), remizovali se Sokolem Buk (2.PLMK) a poté fatální chybou golmana v poslední minutě prohráli s "velkýma" fotbalistama z Prosenic, nepostoupili jsme tedy, ale tyto výsledky se už dají nazvat odrazovým můstkem v naší nové fotbalové kariéře. V srpnu následoval ještě turnaj na Veselíčku, kde jsme porazili Radvanice a FaJ Olomouc (3. ol. liga) a turnaj vyhráli. No a potom už jsme začali psát kapitoly našeho účinkování v PLMK...